O nás

Jmenuji se Petra Šatopletová a prvního psa jsem si pořídila v roce 2011. Dnes mám tři adoptované feny, jelikož má každá z nich jinou minulost, musela jsem vyzkoušet různé výchovné metody a strategie. Jsem vlastně taková opravářka porouchaných psů. Mým cílem nikdy nebylo skládat zkoušky z poslušnosti ani sbírat medaile ze sportovních disciplín. Mým cílem je, aby byli pes a jeho majitel spolu šťastní a užívali si společné vycházky i chvíle doma, prostě aby to byli parťáci, kteří spolu dokáží komunikovat. 

Ze všech metod si mě nejvíce získal klikr trénink. Klikr je pomůcka, která velmi přesně označuje, kdy Váš pes vykonává správné chování. Výcvik by se dal přirovnat ke hře "samá voda, přihořívá, hoří." Tato metoda je obvykle velmi zábavná pro psa i člověka. Kromě toho jsem si ale vyzkoušela i agility, základy vyhledávání lidí v sutinách a v lese, obrany, dogtrekking a základy stop. Se všemi třemi se pak věnuji hersenwerku (psí hlavolamy). Každá z mých fen mě naučila spoustu věcí, které chci předávat dál.

Ať už máte psa s průkazem původu nebo voříška neznámého původu, naučte se spolu komunikovat, trénujte a buďte parťáci!


Moje feny:

Lola- dnes již psí seniorka a moje první psí parťačka. S Lolou se dodnes věnuji klikr tréninku, ráda se učí  zábavné triky ale baví jí i klasická poslušnost. Když byla mladší, chodily jsme spolu na výcvik obran, agility i základy vyhledávání osob v lese nebo v sutinách. Nachodily jsme mnoho kilometrů na výletech i dogtrekkových závodech. S ukázkami poslušnosti jsme vystupovaly na akci Vyšehradský voříšek a dalších psích akcích. 

Čoko- kříženka čivavy zabavená z nevhodných podmínek. Čokynku baví hlavně hersenwerk a mazlení. I s ní se věnuji klikr tréninku.  Po adopci byla Čoko velmi bázlivá, bála se prakticky všeho, jelikož nic neznala. Mým cílem tedy nebylo učit jí složité povely, ale zbavit jí strachu a stresu, k čemuž jsem využívala hlavolamy nebo tzv. kontrapodmiňování- nepříjemné situace jsem jí spojovala s příjemnými zážitky, což je v jejím případě jednoznačně jídlo. Z Čokynky se stala přátelská pohodové fena, která velmi ráda chodí do kaváren, kde si užívá pozornost lidí. 

Surikata- velmi bázlivá a reaktivní fena odchycená na ulici. Surikata je mazlivá hodná fena se spoustou strachů a potíží. Dlouhou dobu jsme bojovaly se strachovou agresí vůči dětem, cyklistům, běžcům atd. Zkrátka čeho se bála, to chtěla zakousnout. Na klasické výcvikové metody ale nereagovala,  a tak mi nezbývávalo  než se obrnit nekonečnou trpělivostí a postupně jí vystavovat těmto "strašákům" a ukazovat jí, že se nemá čeho bát. Díky Surikatě jsem jsem se naučila mnohem lépe číst signály, které psi vysílají v různých situací . Pochopila jsem, že každý pes se nepotřebuje učit povely a hlavně to, že se pes nenaučil povely, neznamená, že se nenaučil nic. Dnes zvládá chodit po Vinohradech převážně bez vodítka a většinu původních nepřátel míjí bez povšimnutí. A hlavně si vycházky umí užít a to je pro mě větší odměna než všechny diplomy a medaile.